Japán a világ vezető nemzete a tudomány, a technológia, a gépészet és az orvostudomány terén. Az országban nagyjából 700 000 kutató él, az állam a költségvetésből 130 millió amerikai dollárt költ a tudományok és a technológia fejlesztésére, ami a harmadik legnagyobb, erre a célra fordított pénzösszeg a Földön .
Az ország a legtöbb technikai fejlesztést az elektronika, a gépészet, az ipari robotok, az optika, a vegyi anyagok, a félvezetők és a fémek terén végezte el. Japán a robotika vezető állama egyben, amely a világ ipari robotjainak több mint a felét, 742 500-ból 402 200-t használ. Ez az ország gyártott le olyan világhírű prototípusokat, mint a QRIO, az ASIMO és az Aibo. Japán az otthona hat olyan autógyártó társaságnak, amely a világ 15 legnagyobbja közé tartozik, és 7 olyan félvezető eladó cégnek, amely a Föld 20 legnagyobbja közé tartozik.
Ételeik:
Sushi
Hozzávalók: 40 dkg rizs, 50 dkg friss nyers hal, (tintahal, lazac, tuna stb)
1 evőkanál frissen készített wasabitorma, 1 evőkanál rizsecet, szójaszósz
Először az ecetes rizst készítjük el (ld. lentebb), azután a filézett halat
megmossuk, és 1-2 cm vastagságúra, 5 cm hosszúságúra szeleteljük.
Kezünket ecetes vízbe mártjuk, és a halszeleteket bekenjük wasabitormával.
Rizslabdákat formálunk, és rányomkodjuk a nyers halszeletekre,
megformázzuk és félretesszük. Addig folytatjuk a susi készítését,
míg az összes hozzávaló el nem fogy. Szójaszószba mártogatva fogyasztjuk.
Művészet:
A Heian-korban ábrázolták a sintó istenségeket egyenként. Sajátos fejelemeket összeillesztő technikát fejlesztettek ki, egy volt a "dzsószó". Ez idő tájt alakult ki a dekoratív és elbeszélő jelleget egybeötvöző festménytekercsek japán iskolája. A nemzeti érzés megjelent a festészetben, tipikus forma volt a japán táj, a japán élet, a szokások a jamatoe stílusban. Szép példája ennek Gendzsi-monogatariemakinomo (hosszú vízszites képtekercs) csodálatos betűivel, átlós irányú kompozíciójával, eleven színeivel. Fudzsivara no Takanobu a század végén különleges portréfestészetével tűnt ki.
A Heian kor végén keletkezett a híres századi rajztekercs, a Csódzsu Giga. Négy ilyen tekercs maradt fönn, de sajnos szöveg nélkül. Csak sejtjük, hogy a korabeli élet fonákságait jeleníti meg a rajzoló mester, ironikusan, emberies felejthetetlen állatfigurákba rejtve a korabeli karaktereket.
Sport:
A japánok nagyon jók a táncban de emellet más sportot is űznek.
Mondjuk az ien judo,főleg karate gondolom..
|